Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri İssam bin Saleh əl-Cuteyli (Essam Bin Saleh Algetale) “APA Media Group”un qonağı olub.
“APA Media Group”un rəhbəri Vüsalə Mahirqızı səfiri salamlayıb, onu “APA Media Group”da görməkdən məmnunluğunu ifadə edib.
Səfir İssam bin Saleh əl-Cuteyli Səudiyyə Ərəbistanı və Azərbaycan arasında münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu bildirib. Səfir bu münasibətlərin iki ölkənin xalqlarına çatdırılmasında medianın və səfirliyin üzərinə mühüm vəzifə düşdüyünü vurğulayıb. Diplomat Azərbaycan mediası ilə əlaqələrin gücləndirilməsinə çalışdığını bildirib.
“APA Media Group”un Azərbaycan mediasında özünəməxsus yeri olduğunu diqqətə çatdıran İssam bin Saleh əl-Cuteyli iki ölkə mətbuatı arasında əməkdaşlığın zəruriliyini qeyd edib, bu əməkdaşlığın hər iki ölkə və xalqlarımız arasında münasibətlərin daha da güclənməsinə töhfə verəcəyini söyləyib.
Diplomat Səudiyyə Ərəbistanı-Azərbaycan əməkdaşlığı istiqamətində 2024-cü ildə bir neçə proqramın həyata keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu da vurğulayıb.
Öz növbəsində, Vüsalə Mahirqızı Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Azərbaycandakı səfiri kimi fəaliyyətə başladığı qısa müddət ərzində İssam bin Saleh əl-Cuteylinin mətbuatla münasibətə xüsusi diqqət yetirməsini yüksək qiymətləndirib. O, “APA Media Group”un iki ölkə arasında münasibətlərin daha da genişlənməsi işinə öz töhfəsini verməyə, bu kontekstdə Səudiyyə Ərəbistanı səfirliyi ilə əməkdaşlığa hazır olduğunu qeyd edib. Vüsalə Mahirqızı Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanının media orqanları arasında əməkdaşlığın iki ölkə xalqlarının bir-birini daha yaxından tanımasında mühüm rol oynaya biləcəyini diqqətə çatdırıb.

Чрезвычайный и полномочный посол Саудовской Аравии в Азербайджане Иссам бин Салех аль-Джутейли (Essam Bin Saleh Algetale) сегодня побывал в офисе APA Media Group.
Глава APA Media Group Вюсаля Махиргызы приветствовала посла и выразила удовлетворение от встречи с ним в APA Media Group.
Посол Иссам бин Салех аль-Джутейли отметил высокий уровень отношений между Саудовской Аравией и Азербайджаном. Он подчеркнул, что на СМИ и посольство возложена важная задача донести эти отношения до народов двух стран. Дипломат отметил, что старается укрепить связи с азербайджанскими СМИ.
Отметив, что APA Media Group занимает присущее ей место в азербайджанских СМИ, Иссам бен Салех аль-Джутейли отметил важность сотрудничества между СМИ двух стран, и заявил, что это сотрудничество будет способствовать дальнейшему укреплению отношений между двумя странами и народами.
Дипломат также подчеркнул, что в 2024 году планируется реализовать несколько программ по сотрудничеству между Саудовской Аравией и Азербайджаном.
В свою очередь Вюсаля Махиргызы высоко оценила особое внимание Иссама бен Салеха аль-Джутейли к СМИ за короткий период времени с начала деятельности на посту посла Саудовской Аравии в Азербайджане. Она отметила, что APA Media Group готова внести вклад в дело дальнейшего расширения отношений между двумя странами, и сотрудничать с посольством Саудовской Аравии в этом контексте.
Вюсаля Махиргызы добавила, что сотрудничество между медиа-структурами Азербайджана и Саудовской Аравии может сыграть важную роль, чтобы народы двух стран лучше узнали друг друга.