Yaponiyanın Azərbaycandakı səfirinin müavini APA Media Qrupda olub - FOTO
Yaponiyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfirinin müavini, müşavir Qoto Fumio APA Media Qrupun qonağı olub.
Görüş zamanı APA Media Qrupunun baş direktoru Vüsalə Mahirqızı qonağa media qurumunun fəaliyyəti, strukturuna daxil olan xəbər saytları və beynəlxalq əməkdaşlıq istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
O, eyni zamanda, Azərbaycanın media mühitində APA-nın tutduğu mövqe və son dövrlərdə həyata keçirilən yeniliklər barədə danışıb.
Vüsalə Mahirqızı Azərbaycanda diplomatik fəaliyyətə başlaması münasibətilə Qoto Fumioya uğurlar arzulayıb və gələcək əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildirib.
Qoto Fumio isə öz növbəsində Azərbaycanda diplomatik fəaliyyətini davam etdirməkdən məmnun olduğunu qeyd edib. O, APA Media Qrupun müxtəlif sahələr üzrə yayımladığı xəbərləri mütəmadi izlədiyini və Yaponiyanın media qurumları ilə əməkdaşlığın hər iki tərəf üçün qarşılıqlı faydalı olacağına inandığını vurğulayıb.
Görüşdə APA informasiya agentliyinin baş redaktoru Fərid Mirzə və APA Media Qrupun beynəlxalq münasibətlər departamentinin rəhbəri Faiq Mahmudov da iştirak edib.
Tərəflər media sahəsində gələcək əməkdaşlıq perspektivləri və təcrübə mübadiləsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Заместитель чрезвычайного и полномочного посла Японии в Азербайджане, советник Гото Фумио побывал в APA Media Group.
В ходе встречи генеральный директор APA Media Group Вюсаля Махиргызы подробно проинформировала гостя о деятельности медиа-структуры, новостных сайтах, входящих в ее состав, и направлениях международного сотрудничества.
Она также рассказала о позиции АПА в медиапространстве Азербайджана и нововведениях, реализуемых в последнее время.
Вюсаля Махиргызы пожелала успехов Гото Фумио по случаю начала его дипломатической деятельности в Азербайджане и выразила заинтересованность в дальнейшем сотрудничестве.
Гото Фумио, в свою очередь, отметил, что рад продолжить дипломатическую деятельность в Азербайджане. Он подчеркнул, что регулярно следит за новостями в различных областях, которые распространяет APA Media Group, и считает, что сотрудничество с японскими СМИ будет полезным для обеих сторон.
Во встрече также приняли участие главный редактор информационного агентства АПА Фарид Мирза и руководитель департамента международных отношений APA Media Group Фаиг Махмудов.
Стороны обменялись мнениями о перспективах дальнейшего сотрудничества в области СМИ и возможностях обмена опытом.