Bir qrup media nümayəndəsinə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq sərəncamı ilə təsis edilmiş “Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875–2025)” yubiley medalı təqdim olunub.
APA xəbər verir ki, tədbirdə bildirilib ki, yaxın zamanda digər təltif olunan şəxslərə də yubiley medalları təqdim ediləcək.
Tədbirdə Roza Tağıyeva, Dağbəyi İsmayılov, Cahangir Məmmədli, Vüsalə Mahirqızı, Mirşahin Ağayev, Flora Xəlilzadə, Vasif Quliyev, Qahirə Hüseynova, Qulu Məhərrəmli, Müsəllim Həsənov və Bəxtiyar Qaracaya yubiley medalı təqdim edilib.

Ряду представителей СМИ была вручена юбилейная медаль «150-летие национальной печати Азербайджана (1875–2025)», учреждённая соответствующим распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Как сообщает АПА, на мероприятии было отмечено, что в ближайшее время юбилейные медали будут вручены и другим награжденным.
На мероприятии юбилейными медалями были награждены Роза Тагиева, Дагбеи Исмаилов, Джахангир Мамедли, Вюсала Махиргызы, Миршахин Агаев, Флора Халилзаде, Васиф Гулиев, Гахира Гусейнова, Гулу Магеррамли, Мусаллим Гасанов и Бахтияр Гараджa.