Bir qrup media nümayəndəsinə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq sərəncamı ilə təsis edilmiş “Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875–2025)” yubiley medalı təqdim olunub.
APA xəbər verir ki, tədbirdə bildirilib ki, yaxın zamanda digər təltif olunan şəxslərə də yubiley medalları təqdim ediləcək.
Tədbirdə Roza Tağıyeva, Dağbəyi İsmayılov, Cahangir Məmmədli, Vüsalə Mahirqızı, Mirşahin Ağayev, Flora Xəlilzadə, Vasif Quliyev, Qahirə Hüseynova, Qulu Məhərrəmli, Müsəllim Həsənov və Bəxtiyar Qaracaya yubiley medalı təqdim edilib.

Jubilee medal "150th anniversary of National Press of Azerbaijan (1875-2025)" presented to a group of media representatives
Some media representatives were presented with the jubilee medal "150th anniversary of the Azerbaijani national press (1875–2025)", established by the relevant decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, APA reports.
It was announced at the event that jubilee medals will be presented to other awardees in the near future.
Jubilee medals were presented to Vusala Mahirgizi, Jahangir Mammadli, Mirshahin Aghayev, Flora Khalilzadeh, Gahira Huseynova, Gulu Maharramli and a number of others at the event.