Prezident APA Media Qrupun əməkdaşlarını təltif edib
Prezident İlham Əliyevin bu gün imzaladığı Sərəncamla təltif olunan media nümayəndələri arasında APA Media Qrupun bir qrup əməkdaşı da yer alıb.
Sərəncama əsasən, APA Media Qrupun baş redaktoru Nurşən Quliyev, APA Jurnalist Məktəbinin təlimçisi İlqar Əlfi və Lent.az-ın redaktoru Azər Hüseynbala “Əməkdar jurnalist” fəxri adına layiq görülüblər.
Eyni zamanda, APA informasiya agentliyinin baş redaktoru Fərid Mirzə, agentliyin redaktoru Məhbubə Qasımbəyli, Lent.az-ın baş redaktoru Hafiz Heydərov və redaktoru Səbinə Əvəzqızı, APA TV-nin direktoru Orxan Məmmədli “Tərəqqi” medalı ilə təltif olunublar.
Vesti.az-ın baş redaktorunun müavini Nigar Sadıqova isə “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilib.

Группа сотрудников APA Media Group вошла в число представителей СМИ, награжденных сегодняшним Распоряжением Президента Ильхама Алиева.
Как передает АПА, согласно Распоряжению, главный редактор APA Media Group Нуршан Гулиев, преподаватель Школы журналистики AПA Ильгар Алфи и редактор Lent.az Азер Гусейнбала удостоены почетного звания «Заслуженный журналист».
Главный редактор информационного агентства AПА Фарид Мирза, редактор агентства Махбуба Гасымбейли, главный редактор Lent.az Хафиз Гейдаров и редактор Сабина Авазгызы, а также директор APA TV Орхан Мамедли награждены медалью «Терегги».
Заместитель главного редактора Vesti.az Нигяр Садыгова удостоена «Почетной грамоты Президента Азербайджанской Республики».