APA Jurnalist Məktəbi fəaliyyətə başlayıb
APA Media Group-un rəhbəri Vüsalə Mahirqızı qeyd edib ki, təlimdə iştirak etmək üçün 230 müraciət daxil olub:
"Bizim komanda təlimdə iştirak üçün 26 nəfəri seçdi. Düşünürük ki, APA Jurnalist Məktəbinin ilk iştirakçıları gələcəkdə Azərbaycan mediasının tanınmış imzaları olacaqlar".
Vüsalə Mahirqızı onu da bildirib ki, "APA Group" özü də təlim iştirakçıları arasından öz kadr bankını zənginləşdirmək üçün istifadə edəcək:
"Üç ay keçiriləcək təlimdə iştirak edəcək şəxslər şirkətin bütün imkanlarından faydalana biləcəklər. Təlimçilərdən başqa hər həftə tanınmış jurnalistlər, blogerlər, yeni media mütəxəssisləri öz təcrübələrini təlim iştirakçıları ilə bölüşəcəklər".
Qeyd edək ki, ilk təlimçilər əməkdar jurnalist Qabil Abbasoğlu, tanınmış telejurnalist İlqar Əlfi, APA TV-nin direktoru Orxan Məmmədli olacaq.

The head of APA Media Group, Vusala Mahirgizi, noted that 230 requests were received to participate in the training:
“Our team selected 26 people to participate in the training. We think that the first participants of the APA Journalism School will become well-known signatures of the Azerbaijani media in the future."
Vusala Mahirgizi also added that APA Group itself will use the training participants to enrich its personnel bank:
“Those who will take part in the three-month training will be able to benefit from all the opportunities of the company. In addition to instructors, every week well-known journalists, bloggers, and new media experts will share their experience with training participants.”
It should be noted that the first instructors at the APA Journalism School will be honored journalist Gabil Abbasoglu, well-known TV journalist Ilgar Alfi, director of APA TV Orkhan Mammadli.