APA-ya qarşı təxribat törədilib, Agentliyin saytına fişinq hücumu
Saytda SOCAR-a qarşı heç vaxt APA-da yayılmayan təxribat xarakterli məlumatlar yerləşdirilib. Tamamilə fərqli domen altında yerləşdirilən fişinqin məqsədi vətəndaşları səhm almaq bəhanəsi ilə aldatmaqdır. APA-nın dizaynından, loqo üslubundan və hətta müəllif imzasından istifadə etməklə səhifənin fişinqindən istifadənin səbəbi Agentliyin etibarlı və etibarlı məlumat mənbəyi kimi qəbul edilməsidir.
APA Media Qrupu qeyd edir ki, şirkət əməkdaşları bundan mayın 11-də xəbər tutub və dərhal Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin Elektron Təhlükəsizlik Xidmətinə rəsmi müraciət edilib.
Müraciətdə APA və SOCAR-ı təhrif edən, yalan xəbərlər yayan saytla bağlı araşdırma aparılaraq tədbir görülməsi tələb olunub.

Provocative information against SOCAR, which had never been disseminated in APA, was placed on the website. The purpose of phishing placed completely under a different domain is to deceive citizens under the pretext to buy shares. The reason for using APA’s design, logo style, and phishing the page even by using the author's signature is that the Agency is accepted as a trusted and reliable informational source.
APA Media Group notes that the company employees were aware of it on May 11, and an immediate official appeal was made to the Electron Security Service of the Ministry of Digital Development and Transport.
The appeal called for an investigation and action to be taken against the website that misrepresented APA and SOCAR and spread false news.