Qətər Dövlətinin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Faysal bin Abdullah Hamad Abdullah Al Henzab APA Qrupunda olub.
Səfir APA Qrupunun rəhbəri Vüsalə Mahirqızı ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkənin KİV-ləri arasında əlaqələr və müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlıq müzakirə olunub
Diplomat ölkəsinin Azərbaycanla əlaqələrə böyük önəm verdiyini və davam edən Vətən müharibəsində Azərbaycanın ədalətli işini dəstəklədiyini qeyd edib.
O, iki ölkə arasında turizm, informasiya texnologiyaları və digər sahələrdə əməkdaşlıq, qarşılıqlı sərmayə qoyuluşu ilə bağlı mühüm layihələr üzərində işlədiyini bildirib. Səfir onu da vurğulayıb ki, iki ölkənin media qurumları arasında əməkdaşlıq proqramının təşkili, bir-birini daha yaxından tanımaq və perspektiv sahələrlə tanış olmaq üçün hər iki ölkə jurnalistlərinin qarşılıqlı səfərlərinin təşkili istiqamətində iş aparılır. Feysəl bin Abdullah Əl Henzab Azərbaycan Vətən Müharibəsi başa çatdıqdan və koronavirus pandemiyasından sonra Azərbaycan ilə Qətər arasında münasibətlərin daha da dərinləşməsi üçün yeni imkanların yaranacağına əminliyini ifadə edib.
V.Mahirqızı da öz növbəsində Qətər dövlətinə və onun mediasına Azərbaycanın ədalətli işində göstərdiyi dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib. V.Mahirqızı Azərbaycan və Qətərin hər zaman dost ölkələr olduğunu, APA İnformasiya Agentliyinin Qətərin Azərbaycandakı səfirliyi, eləcə də bu ölkənin media qurumları ilə hər zaman sıx əməkdaşlıq etdiyini diqqətə çatdırıb. Bildirilib ki, APA-Qrupu əlillərin müraciəti əsasında Gəncə, Bərdə və digər şəhərlərin ermənilər tərəfindən raketlərdən atəşə tutulması nəticəsində insanların həlak olması, yaşayış binalarının, mülki obyektlərin dağıdılmasını əks etdirən materialları onlara təqdim edib. Cəzirənin Türkiyədəki bürosu.
O, həm ölkələrimiz, həm də ölkələrin media qurumları arasında əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi üçün geniş rifahların olduğunu deyib, bunun üçün birgə layihələrin həyata keçirilməsinin, o cümlədən media nümayəndələrinin qarşılıqlı səfərlərinin təşkilinin vacibliyi diqqətə çatdırılıb.
V.Mahirqızı qeyd edib ki, APA-Qrupuna daxil olan qurumlar ölkələrimiz arasında əlaqələrin daha da dərinləşdirilməsi işinə informasiya dəstəyi verməyə hazırdır.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Qatar to Azerbaijan Faisal bin Abdullah Hamad Abdullah Al Henzab has paid a visit to APA Group.
The ambassador has met with the head of APA Group Vusala Mahirgizi.
Relations between the media of the two countries and cooperation in various directions have been discussed at the meeting
The diplomat noted that his country attaches great importance to relations with Azerbaijan and supports Azerbaijan's righteous work in the ongoing Patriotic war.
He said the two countries were working on important projects on cooperation in tourism, information technology and other fields, as well as mutual investment. The ambassador also stressed that work is underway on the organization of a program of cooperation between the media organizations of the two countries, the organization of mutual visits of journalists from both countries to get to know each other better and get acquainted with perspective fields. Faisal bin Abdullah Al Henzab has expressed confidence that new opportunities will arise for the further deepening of relations between Azerbaijan and Qatar after the end of the Azerbaijani Patriotic war and the coronavirus pandemic.
In her turn, V. Mahirgizi expressed gratitude to state of Qatar and its media for their support to Azerbaijan in its righteous work. V. Mahirgizi noted that Azerbaijan and Qatar have always been friend countries, APA Information Agency has always closely cooperated with Embassy of Qatar to Azerbaijan, as well as media bodies of the country. It has been noted that APA-Group has presented materials, reflecting death of people, destruction of residential buildings, civilian facilities, as Ganja, Barda, and other cities were shelled by Armenians using rockets, to them on the basis of appeal of Al-Jazeera bureau in Turkey.
She said that there are broad prosperities for deepening cooperation between both our countries, and media bodies of the countries, brought to attention importance of conduction of joint projects, as well as organization of mutual visits of media representatives for it.
V. Mahirgizi noted that institutions, included in APA-Group, are ready to provide information support to the work of further deepening relations between our countries.