Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri APA Media Qrupun qonağı olub - FOTO
Türkiyənin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Birol Akgün APA Media Qrupun qonağı olub.
Görüşdə Azərbaycanla Türkiyə arasında media sahəsində əməkdaşlıq imkanları və birgə informasiya təşəbbüsləri müzakirə olunub.
APA Media Qrupun baş direktoru Vüsalə Mahirqızı səfir Birol Akgünə rəhbərlik etdiyi media qurumunun fəaliyyəti, strukturu və nəzdində fəaliyyət göstərən informasiya platformaları barədə ətraflı məlumat verib.
Vüsalə Mahirqızı, həmçinin, iki ölkənin media quruluşları arasında müxtəlif platformalarda əməkdaşlıq imkanları barədə fikirlərini bölüşüb, bu kontekstdə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin faydalı ola biləcəyini vurğulayıb.
Öz növbəsində, səfir Birol Akgün Azərbaycan-Türkiyə münasibətlərinin bütün sahələrdə olduğu kimi, media və informasiya mübadiləsi sahəsində də strateji əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıb.
Diplomat bildirib ki, hər iki ölkənin media qurumları arasında sıx təmaslar, təcrübə və informasiya mübadiləsi regional və beynəlxalq informasiya siyasətində ortaq maraqların qorunması baxımından xüsusi əhəmiyyətə malikdir.
Səfir qeyd edib ki, media sahəsində koordinasiyalı fəaliyyət, birgə təşəbbüslər və informasiyanın obyektiv, zamanında yayılması iki qardaş ölkə arasında strateji tərəfdaşlığın mühüm dayaqlarından biridir.
Görüşdə regionda və dünyada gedən proseslər fonunda dezinformasiya ilə mübarizə və gələcək əməkdaşlıq mexanizmləri barədə də fikir mübadiləsi aparılıb.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Türkiye to Azerbaijan, Birol Akgün, visited APA Media Group.
During the meeting, cooperation opportunities in the media sector and joint information initiatives between Azerbaijan and Türkiye were discussed.
Vusala Mahirgizi, APA Media Group Director General, provided Ambassador Birol Akgün with detailed information about the media organization’s activities, structure, and its affiliated news platforms.
Vusala Mahirgizi also shared views on cooperation possibilities between the media organizations of both countries across various platforms, emphasizing the benefits of mutual experience exchange.
In turn, Ambassador Birol Akgün emphasized that Azerbaijani-Turkish relations hold strategic importance in all areas, including media and information exchange.
The diplomat stated that close contacts, experience sharing, and information exchange between the media organizations of both countries are of special importance for safeguarding common interests in regional and international information policies.
The ambassador added that coordinated media efforts, joint initiatives, and the objective and timely dissemination of information are key pillars of the strategic partnership between the two brotherly countries.
Discussions also covered combating disinformation and future cooperation mechanisms against the backdrop of ongoing regional and global developments.